Naujausios virtualios realybės tendencijos

Prognozuojama, kad 2018 m. – virtualios realybės akiniai taps masinio naudojimo preke. „Deloitte“ ekspertai prognozuoja, kad iki metų pabaigos virtualios realybės rinka turėtų pasiekti milijardą dolerių.
Anot UAB „ACME Europe“ produktų plėtros skyriaus vadovo Igno Rumbučio, šiuo metu virtualios realybės naudotojai susiduria su tam tikrais iššūkiais. Visų pirma, vis dar trūksta kokybiško turinio, kurį būtų galima žiūrėti, užsidėjus virtualios realybės akinius. Tai lemia vis dar aukšta 360 laipsnių kampu filmuojančių vaizdo kamerų kaina. „Patys akiniai kol kas taip pat pakankamai brangūs, kad būtų įperkami daugumai“, – įžvalgomis dalijosi „ACME Europe“ Produktų plėtros skyriaus vadovas.
Paprašytas daugiau papasakoti apie virtualios realybės akinius ir jų pritaikymą kasdieniame gyvenime Ignas Rumbutis pabrėžė, kad minėtąją technologiją jau naudoja įvairios industrijos. „Virtualios realybės akinius nekilnojamojo turto agentai uždeda savo klientams, kad vaikščiodami po ką tik pastatytą pastatą, jie įsivaizduotų, kaip gali būti išdėstyti baldai, kaip atrodys interjeras. Virtualius turus organizuoja muziejai, prekybos centrai ir net miestai. Juokaujama, kad netrukus, norint keliauti, nebereikės pirkti bilietų, tereikės užsidėti virtualios realybės akinius. Pradedami kurti ir filmai, pritaikyti šiems akiniams, kurie žiūrovui leis pasijusti tarytum pats dalyvautų veiksme. Šią technologiją sparčiai išnaudoja žaidimų kūrėjai. Ji taip pat pasitelkiama įvairioms simuliacijoms, kaip antai branduolinio reaktoriaus sprogimas, pacientų gelbėjimas ar kariniai mokymai“, – apie virtualios realybės akinių panaudojimo galimybes pasakojo išmaniųjų technologijų ekspertas.
Taigi, ar virtuali realybė iš tikrųjų netrukus pakeis tikrovę – laikas parodys. Tiesa, kol kas susidomėjimas virtualios realybės akiniais ir pačia technologija nenumaldomai auga.

Šaltinis: http://topcom.lt/2017-ieji-virtualios-realybes-metai  

Rašyti komentarą